Üzleti Harcművészet

Cégvagyonból magánvagyon

Szinte kivétel nélkül rossz példákat látunk.

Látjuk a 10-15-20 évvel ezelőtt kezdett vállalkozásokat, amelyeket az alapítók nehezen előteremtett pár százezer forinttal indítottak, és amelyek száz, sok esetben több százmillió forint vagyonú céggé növekedtek. Egy rossz döntés, egy nem várt piaci fordulat, a biztosnak gondolt megrendelő kiesése, vagy egy ellenséges támadás elég volt ahhoz, hogy a tevékenység veszteségessé váljon.

A tulajdonosok legtöbbször átmeneti nehézségként ítélték meg a változásokat - egyébként sem volt választásuk, hiszen a cégükben volt minden vagyonuk -, ezért a pénzügyi nehézségek kezelése érdekében hitelt vettek fel, gyakran a magánvagyonukat is jelzáloggal terhelték meg, azért, hogy a cégük haladékhoz és reményhez jusson. Ezek a társaságok csak a legritkább esetben voltak képesek úrrá lenni a nehézségeken, a veszteségek a hiteleket is felemésztették.

Azok a cégtulajdonosok, akik ebbe a csapdába belesétáltak, a birodalmuk összeomlása után minden vagyonukat elvesztették.

Nehéz megszokni annak, akinek korábban mindenki előre köszönt, minden társasági eseményre meghívták, az üzleti partnerek sokféle jelét adták tiszteletüknek, hogy mindez megszűnt. Nehéz a semmiből újrakezdeni úgy, hogy már a közüzemi számlák kifizetése is probléma, az autókat el kell adni, és az addigi magabiztosságuknak már nincs mire támaszkodnia.

Ezek az emberek azt hitték, hogy a siker örökké fog tartani, vagy ami még rosszabb,nem is gondoltak arra, hogy meddig fog tartani. A profik viszont tudják, hogy amikor nyereségük van, akkor le kell zárni a pozíciót, és a pénzt biztonságba kell helyezni. Holnap majd új üzlet jön.

Le lehet ezt fordítani az üzleti vállalkozások nyelvére is! A nyereség egy részét ki kell vonni a cégből, és biztonságba kell helyezni a magánvagyonunkban.

Nem így járt el a milliárdos forgalmú textilkereskedő, a százmilliós fuvarozó, a több százmilliós forgalmú beszállító, akinek tíz éve fennálló keretszerződése egyik napról a másikra szűnt meg. Ezeknek a cégeknek a vagyona semmivé olvadt, amikor a piacaikat elvesztették. A gépeket, és eszközöket, meg a speciálisan kialakított ingatlanokat csak fillérekért lehetett értékesíteni, pedig hatalmas pénzeket emésztett fel a beszerzésük.

Ostoba módon minden pénz belement a cég fejlesztésébe.

Ezek a cégtulajdonosok ma már másként csinálnák.

Vissza az esetekhez

Tagi Kölcsön

A tagi kölcsön miatt ellenőrzésre mindig számíthat!

Tovább....

Pénztárhiány

Néha előfordul, hogy a nyilvántartások tartalma eltér a valóságtól.

Tovább....

Cég megszüntetés

Mindannyian meg fogunk halni egyszer, és a cégünk sem örök életű.

Tovább....

Biztonságos cégfelépítés

Offshore cégek nélkül is kialakítható a megfelelő cégszerkezet.

Tovább....

Ügyvédünk

Tovább...

Esetek

Jellemző problémák és azok megoldása

Tovább....